2017. október 31. | 10:10

Marc Marquez negyedik lett a maláj MotoGP futamon, Andrea Dovizioso viszont megnyerte a versenyt, ezzel az utolsó futamra maradt a döntés. A WRC-ben viszont bajnokot avattak.

MotoGP: Marquez vagy Dovizioso lesz a győztes?

Nem sikerült a spanyol Hondásnak dűlőre vinnie a dolgot, így két hét múlva a Valenciai GP-n fog eldőlni, ki lesz a MotoGP 2017-es világbajnoka. Az esős versenyen a két Ducati haladt magabiztosan, illetve a nem gyári Yamahával versenyző Zarco is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Andrea Doviziosot dicséret illeti, ugyanis nagyon bátran tört előre és riválisait lehagyva gyorsan az élmezőnyben találta magát. Legelöl a korábbi világbajnok Jorge Lorenzo ment, aki Dovizioso csapattársaként nehéz helyzetbe került, ugyanis a csapat érdekei azt kívánnák, hogy a vb címért esélyes csapattársát engedje el. Lorenzo végül, kicsit lecsúszott az egyik kanyarban így Dovizioso simán el tudott menni mellette. Lorenzonak mutatták a táblát a célegyenesben, hogy engedje el csapattársát, saját bevallása szerint nem vette észre, de enélkül is tudta, hogy mit kell tennie. Amúgy ezzel a második hellyel élete legjobb helyezését érte el a Ducatinál.
MotoGP: Dovizioso nyert Malajziában!

A harmadik helyen a francia Johann Zarco végzett a Tech 3 Yamahával. Teljesítménye egyre figyelemreméltóbb. Rossinak és csapattársának nem ment jól az esős körülmények között az olasz kilencszeres bajnok szerint, a motornak nem feküdtek a körülmények, sokszor veszélyesnek érezte a körözést, így a cél, csak az volt, hogy célba érjen. A MotoGP 2 hét múlva folytatódik Valenciában, a szezon utolsó versenyéhez érkezik. Marquez előnye 21 pont Dovizioso előtt.

WRC: Sébastien Ogier a világbajnok!

A WRC-ben nem történt nagy meglepetés, a francia Sébastien Ogier megnyerte a sorozatot. Egészen elképesztő mérleggel rendelkezik, zsinórban ötödször ül fel a világbajnokság trónjára. Ezzel üldözőbe vette a sorozat legsikeresebb versenyzőjét Sébastien Loeb-öt. Ogier a siker után elmondta, hogy ennél nagyobb örömöt, talán csak egyszer a fia születésénél érzett, nagyon büszke rá, hogy egy újabb kihívást tudott teljesíteni ő és a csapat.
WRC: Ismét Ogier a világbajnok!

Elmondta még, hogy az öt cím csak egy szám, és a szenvedély hajtja előre mindig a pályán, a számokra nem gondol vezetés közben. Persze korábban nem mindig hitte, hogy egyáltalán itt fog versenyezni. Ogier még nem tudja hol folytatja. Csapata, az M-Sport természetesen szeretné megtartani, Malcolm Wilson csapatfőnök megkönnyezte a sikert. A gárda maga mögé utasított olyan istállókat, mint a Citroen, Hyundai, vagy a Toyota, ők mind gyári támogatással mennek.

WTCC: Michelisz Norbert jól teljesített Japánban

A gyári Hondák jól teljesítettek hazai pályán, pedig 80 kilós büntetősúlyt kaptak. Az eső nagy segítség volt, Michelisz Norbert megnyerte az időmérőt. Ez nagyon fontos volt a Hondáknak, ugyanis a kínai eredményeiket törölték egy hibás befecskendezőrendszer miatt. Az első futamon a fordított rajtrács miatt a 8. helyről indulhatott, majd gyorsan feljött a 6. helyre. Ezt követően támadt egy kis csetepaté és megforgott, ezzel visszaesett a 12. helyre. Végül a szerencsének is köszönhetően-  és persze jó tempójának is - Norbi a 7. helyen végzett az első futamon. A győztes Tom Chilton lett, aki végig vezette a versenyt. Nagy Dániel és Szabó Zsolt Dávid a 15. és 17. helyen ért célba a Zengő Motorsport csapat színeiben.
WTCC: Michelisz Norbert második az összetettben!

A második futam nagyon jól alakult Michelisz Norbertnek, a rossz körülmények miatt a biztonsági autó mögött leintették a versenyt, így Norbié lett a győzelem, ezzel pedig feljött a vb összetett második helyére. A zengősök közül Nagy Dániel 14. lett, Szabó Zsolt Dávid a 16. helyen zárt a második futamon.