2018. június 14. | 18:25

A Ford Chip Ganassi csapat célja, hogy megszerezze második győzelmét a La Mans 24 órás futamán. A június 16-án kezdődő versenyen négy Ford GT áll majd a rajthoz a GTE Pro mezőnyében.

A Le Mans-i 24 órás verseny a világ egyik legrégebbi autóversenye, amit 1923 óta rendeznek meg a franciaországi Le Mans közelében fekvő sarthe-i pályán. Az eredetileg sorozatgyártású autók megbízhatóságának és gazdaságosságának tesztelésére szolgáló futamot minden év júniusában rendezik, a mezőny idén június 16-án, 15:00-kor rajtol el és másnap délután lengetik meg a kockás zászlót. A szabadedzések szerdán és csütörtökön folynak, csütörtök este és péntek délután rendeznek időmérőket, így az összesített eredmények alapján szerzik meg a csapatok a rajthelyet. A versenyen résztvevő autókat négy kategóriába sorolják: két Le Mans-prototípus (LMP 1 és LMP 2) valamint utcai autókból átalakított versenyautók (GT1, GT2 – 2011 óta GTE Pro, GTE Am) indulhatnak.

Le Mans: A Ford Chip Ganassi Racing csapat

A június 16-17. között zajló versenyen a Ford Chip Ganassi Racing csapata is részt vesz négy Ford GT-vel, melyek a GTE Pro géposztályban versenyeznek. 17 GT-modellel és a sportág 51 leggyorsabb pilótájával kell összemérniük a tudásukat, kitartásukat. Érdekesség, hogy az idei évben jóval több, összesen 24 F1-es múlttal rendelkező pilóta vesz részt a versenyen, az F1-es világbajnok Fernando Alonso és Jenson Button, sőt, Nico Hülkenberg is jelen van a mezőnyben. A Ford magabiztosan tekint a megmérettetésre, hiszen a 2018-as szezon a Ford GT versenyprogram harmadik éve, amiből az első, 2016-os Le Mans-t futamgyőzelemmel zárták, 2017-ben pedig egy második helyezéssel tették emlékezetessé a versenyt számukra. Mark Rushbrook, a Ford Performance Motorsport globális igazgatója elmondta:
Le Mans mindig is a legizgalmasabb esemény, ám most e téren is sikerült szintet lépni, hiszen sosem volt még ilyen népes és kemény a mezőny. Már alig várjuk, hogy összemérhessük erőnket a Ferrari, a Porsche, az Aston Martin, a Corvette és a BMW legjobbjaival. Pontosan ez az, amiért érdemes versenyezni.”
A 66-os rajtszámú Ford pilótái, Stefan Mücke (GER), Olivier Pla (FRA) és Billy Johnson (USA) a FIA Hosszútávú Világbajnokság nyitó futamán megszerezték első győzelmüket, úgyhogy van okuk reménykedni a sikerben. A 67-es számú autóban Andy Priaulx (GB) és Harry Tincknell (GB) foglal helyet, akikhez most az Indycar sztárja, Tony Kanaan (BRA) csatlakozik. A 68-as rajtszámú gép pilótái: Joey Hand (USA), Sébastien Bourdais (FRA) és Dirk Müller (GER). Ők azok, akik történelmet írtak 2016-ban, győzelemre vezetve a Fordot, amikor a márka visszatért Le Mans-ba. A 69-es számú Ford GT pilótái idén győzelmet arattak a Rolex 24 Daytona futamon. Ryan Briscoe (AUS), Richard Westbrook (GB) és Scott Dixon (NZ) is nagy reményekkel vág bele szombaton az embert próbáló hajszába! Forrás: