2017. június 28. | 12:36

Hétvégén rendezték meg az Európai Túraautó Kupa portugál futamát. Az eseményekkel teli verseny végén két magyar sikernek is örülhetünk.

A mindössze húsz esztendős, Zengő Motorsport színeiben versenyző Szabó Dávid Zsolt első győzelmét aratta, a Seat volánja mögött. A második futam féltávig sem jutott, a sorozatos balesetek miatt, a lefújás pillanatában pedig Szabó vezette a versenyt, így a győzelem az ő nevét illeti. Az első futamon gyenge rajt után Nagy Norbert a második helyen hozta be a Leon TCR-t. Norbert így a harmadik helyet foglalja el a tabellán, 15 pontos lemaradással.
Magabiztos győzelem egy nagyon fiatal sráctól.

A Honda gyári csapatánál versenyző Michelisz Norbert idei első győzelmét aratta, jókor jött ez, a nehézkes szezon ötödik futamán. A viszonylag sima rajt cél győzelmet példás higgadtsággal vitte véghez a szűkebb utcai pályán. Norbi a hatodik győzelmét aratta Vila Realban.
Norbiék szezonja sajnos nem alakult eddig túl jól.