2023. május 15. | 11:00

Ha egy ékszert rendszeresen, mindennap viselünk, elkerülhetetlen, hogy szennyeződés érje. Ugyanúgy elhasználódhatnak ezek a kiegészítők, mint a használati tárgyaink. Azonban egyszerű otthoni praktikák segítségével gondoskodhatunk arról, hogy hosszú ideig eredeti szépségükben pompázzanak.

Nincs szükség drága eszközökre, csupán a háztartásban fellelhető dolgokra ahhoz, hogy karbantartsuk kedvenc ékszereinket.

Mi szükséges ahhoz, hogy csillogóak és makulátlanok maradjanak az arany gyűrűk?

Sajnos a használat során könnyen karcolódhatnak a gyűrűk, főleg a karikagyűrű, amit általában mindig viselünk. Idővel a fényük is megkophat vagy esetleg foltok is megjelenhetnek rajta. A Gyűrűgurunál kedvező áron vásárolhatsz karikagyűrűket, ezenkívül garanciát is adnak rá, tehát beviheted az üzletbe bármikor, ha szeretnéd újjávarázsolni a szerelmetek jelképét.

De otthon is karbantarthatod őket és nincs is hozzá szükség semmi extra dologra. Elegendő hozzá egy vattakorong és némi fogkrém. Ha átdörzsöljük vele az ékszert, ismét eredeti fényében fog ragyogni. Érdemes rendszeresen áttörölni egy puha rongyra cseppentett alkohollal is, mellyel a különböző szennyeződéseket tudjuk eltávolítani.

 

A fehérarany gyűrű szódabikarbóna és fogkefe segítségével egy-kettőre megtisztítható. A szódabikarbónát keverd el egy kis vízzel, majd az így kapott pasztát egy fogkefével vidd fel az ékszer felületére. Puha sörtéjű fogkefét válassz erre a célra a kíméletes tisztítás érdekében. Ezután mosd le langyos folyóvíz alatt. A mosdó lefolyódugóját mindenképpen használd, ha nem szeretnéd, hogy a lefolyóban végezze a gyűrű.

A fülbevalók és nyakékek tisztításához a legegyszerűbb, ha a gyógyszertárból beszerezhető magnéziumpor és víz keverékébe áztatjuk legalább 24 óráig az ékszert.

Milyen elváltozásokat észlelhetünk több hónapnyi viselés után?

Az tény, hogy semmi sem marad makulátlanul csillogó, csak ha dobozban tartjuk. Ugyanúgy elhasználódhat a karikagyűrű is, mint egy új ruha, táska vagy mobiltelefon. Ez természetes, hiszen az arany puha fém, mely ha dörzsölődik ruhához és egyéb használati tárgyakhoz, akkor karcos lesz a felülete. A karcok eltüntetését azonban jobb szakemberre bízni, aki polírozással ismét szép csillogóvá és karcmentessé varázsolja. A drágakövekkel ékesített ékszerek esetében a kőfoglalat aljában is összegyűlhet a szennyeződés, ami esztétikailag zavaró lehet. Ezt a problémát viszont otthon mi magunk is tudjuk orvosolni.

Mikor vegyük le mindenképpen a gyűrűt?

Természetes, hogy nem szívesen válsz meg a karikagyűrűdtől, viszont ha nem szeretnéd, hogy idő előtt tönkremenjen, akkor bizonyos esetekben jobb, ha leveszed.

A sós vagy klóros vízben történő áztatás nem tesz jót sem az aranynak, sem a drágaköveknek. A naptej vagy testápoló maradványait is nehéz eltávolítani az apró résekből. A tisztító és takarítószerek is károsíthatják a fém felületét.

Ha betartjuk ezt a pár szabályt, akkor sokáig gyönyörködhetünk az ékszer szépségében.