Nigel Mansell és a Williams FW14B (1992)

Következő

Adrian Newey a kilencvenes évek elején egy remek autót tervezett a Williams istálló számára. 1991-ben Nigel Mansell még lemaradt a világbajnoki címről, majd jött a következő idény, és a FW14B volánja mögött felért a csúcsra.

Mansell a 16 versenyhétvégéből 15 alkalommal indulhatott az első rajtkockából, a Hungaroringen csapattársa, Riccardo Patrese szerezte meg a pole pozíciót. A Williams nagyságrendileg 1,2 másodperccel volt gyorsabb a McLarennél, mely a legközelebbi riválisa volt.

Fotó: Pascal Rondeau/Allsport/Getty Images

A bajnoki cím 5 futammal a vége előtt a brit pilóta neve mellé került. Mansell összesen 9 győzelemmel zárta az 1992-es évet, amikor célba ért egy adott versenyen, nem végzett a 2. helynél hátrébb.